Las w Słoiku – jaki wybrać?

Oto pytanie, z którym nasi kliencie zmagają się każdego dnia! W tym artykule pomożemy Wam w wyborze tego idealnego słoja. Wyjaśnimy czym kierować się przy wyborze ekosystemu w szkle oraz na co zwracać uwagę. Czyli jaki las w słoiku wybrać? Zapraszamy do lektury.

Jaki las w słoiku wybrać pod względem wizualnym?

Nasze lasy w szkle występują w różnych opcjach roślinnych, a co za tym idzie również kolorystycznym. Rośliny, które zawsze przyciągają Waszą uwagę to fitonie! Występują w wielu oryginalnych kolorach i tym samym nadają charakteru kompozycji. Fitonie to rośliny, którym koniecznie musimy zapewnić dużą wilgoć podłoża jak i otoczenia, dlatego też idealnie rozwijają się w lasach w szkle, gdzie wilgotność jest bardzo duża. Zwróćmy również uwagę na fakt, że fitonie nie tolerują bezpośrednich promieni słonecznych, dobrze czują się przy rozproszonym świetle. Wybierając, więc miejsca dla słoiczka z tą roślinną koniecznie zwróćcie na to uwagę. My osobiście polecamy by słój stał około 2-3m od okna.

Kolejną roślinką, które często kradnie Wasze serce to Bonsai. Najczęściej po kompozycję z tym majestatycznym drzewkiem sięgają pary młode, które prezentują takie słoje swoim rodzicom w ramach podziękowania podczas wesela. Bonsai to hit w tej kwestii. Gatunki drzewek, z których wykonujemy lasy w słoiku to Ficus Ginseng, który rewelacyjnie sprawdza się przy tego typu kompozycjach. Drzewka w słoju tworzą bardzo elegancki i minimalistyczny klimat, różniący się od typowych leśnych kompozycji, te nawiązują dużo bardziej do formy ogrodu w szkle.

Hit ostatniego okresu sprzedaży to Humata Tyermana z rodziny dawaliowatych, potocznie zwana paprocią pajęczą. Swoją nazwę zawdzięcza owłosionym kłączom, które do złudzenia przypominają nóżki pająków. Paproć pięknie wygląda w kompozycjach krajobrazowych, gdzie kłącza oplatają kamienie, tworząc niesamowity klimat. Zobaczcie sami

Bluszcz, czyli prawdziwy klasyk lasów w słoiku. Jest to roślina, która w zamkniętym słoju czuje się niczym ryba w wodzie. Dobrze zakorzeniony bluszczyk rozrasta się pięknie po całym słoju, a jego największym plusem jest to, że gdy stwierdzimy, że jest go troszeczkę za dużo i przykrywa całą kompozycję, to nic nie szkodzi na przeszkodzie by go przyciąć – znosi to bardzo dzielnie 🙂

Przechodząc więc do dalszych kwestii wizualnych lasów w szkle, skupimy się na dwóch ich typach. Pierwszym rodzajem są kompozycje w formie krajobrazu. Cechuje je tzw. górka w słoju 🙂 Typ ten ma przypominać górski krajobraz, więc jego nierozłącznym elementem są głazy, nawiązujące do szczytów gór. Bardzo dobrze prezentują się w tej formie drzewka bonsai.

Drugim typem są kompozycje sadzone na płasko. Dbamy by cała ziemia w słoju została estetycznie i równo ubita, bo daje efekt przejrzystości w ekosystemie.

Głazy, kamyczki, piasek w słoiku- jakie wybrać?

Jedna z naszych ulubionych czynności podczas tworzenia lasów w słoiku to wykańczanie je dużymi, małymi kamyczkami. Jeśli chodzi o tą kwestię, to wybór jest ogromny! Posiadamy duże kamienie ( głazy) w różnych kolorach czy też fakturach, posypki kamyczkowe, zaczynając od czarnych z połyskiem, granitowych, w odcieniach brązu a kończąc na śnieżnobiałych. Bardzo dużą uwagę przykładamy do łączenia różnych kolorów lub wielkości, gdyż wiemy, że podbija to całość kompozycji i nadaje jej charakteru.

Wiemy, że wybór konkretnej kompozycji to sprawa indywidualna i każdemu z nas podoba się coś innego. Sztuka w tym, by posłuchać siebie i wybrać ten jedyny las w słoiku. W naszym sklepie stacjonarnym lub online znajdziecie duży wybór pięknych kompozycji. Jeśli macie pytania o las w słoiku – jaki najlepiej wybrać ? To piszcie śmiało 🙂 Nasze najnowsze kompozycje znajdziecie na naszym fanpage na facebook’u.

Shopping Cart